Mavi Cüzdan

A-101 Çalışma Şartları, Maaşlar, İzin ve Sosyal Haklar

10.04.2019
281
A-101 Çalışma Şartları, Maaşlar, İzin ve Sosyal Haklar

A-101 Firması Hakkında Kısa Bilgi

A-101 isimli firma ülke genelinde her şehirde şubesi bulunan nadir marketlerden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Ülkemizin 81 ayrı şehrinde, 7000’e yakın mahallesinde, 1000’e yakın ilçesinde ve günlük 2.500.000 milyon kez ziyaret edilen mağazaları ile müşterilerine hizmet vermektedir. Kurum bünyesinde binlerce personel oldukça kaliteli bir şekilde çalışmakta ve müşterilere hizmet vermektedir.

A-101’e İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

A-101’e iş başvurusu yapabilmek için birçok farklı yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden en basiti; evinize en yakın olan şubeye gidip iş başvuru formunu doldurmanız olarak bilinmektedir. Bu başvuru yönteminin haricinde ise; çeşitli insan kaynakları sitelerinden ve kurumun kendi resmi internet siteleri üzerinden yapılabilmektedir. Aranan şartları karşıladığınız taktirde kurumun personelleri sizlere dönüş yapacak ve iş ile ilgili detayları konuştuktan sonra işe alım sürecini başlatmış olacaklardır.

A-101 2019 Maaşları Nedir?

A-101 isimli kurumun çalışanlarına vermiş olduğu maaşlar genel olarak personellerin rütbeleri ve görevleri ile ilgili olarak değişiklik göstermektedir. Maaşları rütbelere ve görevlere göre genel olarak belirtecek olursak;

 • Bölge Müdürü: 4.000 TL ile 5.000 TL arasında kurum tarafından belirlenecek olan bir ücret,
 • Mağaza Müdürü: 2.800 TL ile 3.000 TL arasında kurum tarafından belirlenecek olan bir ücret,
 • Mağaza Sorumlusu: 3.000 TL ile 3.200 TL arasında kurum tarafından belirlenecek olan bir ücret,
 • Mağaza Sorumlusu Yardımcıları: 2.400 TL ile 2.600 TL arasında kurum tarafından belirlenecek olan bir ücret,
 • Reyon Görevlisi: 2.000 TL ile 2.400 TL arasında kurum tarafından belirlenecek olan bir ücret,
 • Kasiyer: 2.000 TL ile 2.500 TL arasında kurum tarafından belirlenecek olan bir ücret,

personellere verilmektedir. Ödemeler her ayın belirlenen bir günü oldukça hızlı bir şekilde personellere ödenmektedir. Böylece personel maaşını hangi gün alacağını da net olarak bilmektedir.

A-101 Çalışma Saatleri Nasıl?

A-101 isimli kurumda çalışma saatleri full time ve part time olarak değişiklik göstermektedir. Ayrıca bu tür marketlerde genelde vardiya sistemi uygulanmak şartı ile full time çalışanlara günde 8,5 saat çalışma süresi uygun görülmektedir. Part time çalışma sistemleri ise kuruma giriş sırasında yapılan görüşmelerde kararlaştırılıp netleştirilmesi gerekmektedir.

A-101 Yol ve Yemek Ücreti Var Mı?

Kurum personelleri genel olarak full time çalışanlar ve part time çalışanlar olarak ikiye ayrılmaktadır. Bu anlamda bu çalışanların sosyal hakları arasında da değişiklikler olabilmektedir. Bunu iş başvuru sırasında görüşmeniz ve iş sözleşmenize yazdırmanız gerekmektedir.

A-101 Hangi Pozisyonlarda Personel Alımı Yapıyor?

A-101 isimli firma hizmet verdiği sektöre bağlı olarak; kasiyer, reyon görevlisi, müdür, müdür yardımcısı ve sürücü gibi kadrolarda personel alımı gerçekleştirmektedir. Bu personeller ülke genelinde zaman zaman bir takım ihtiyaç olduğu zamanlarda; kurumun çeşitli alanlara vermiş olduğu ilanlar ile birlikte alınabilmektedir.

A-101 Hangi Şehirlerde Personel Alıyor?

İlgili kurum ülkemizin tüm şehrinde şubelere sahip olmasından dolayı, sadece bir şehirde personel alımı yapıyor demek doğru olmaz. İlgili kurum, ülkemizde bulunan 81 şehirden personel alımı yapmakta ve istihdam alanı yaratabilmektedir.

A-101 Çalışan Yorumları Nedir?

A-101 isimli kurumun çeşitli şubelerinde, çeşitli departmanlarda ve çeşitli görevlerde bulunan kişiler tarafından derya deniz olan internet ortamında çalışan kişilerin kendileri tarafından paylaşmış olduğu yorumlar hiç dokunulmadan ve değiştirilmeden bulunarak aşağıda paylaşılmıştır. Çalışan yorumları ile ilgili olarak aşağıdaki bölümde; sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir. Eğer istemediğiniz bilgiler bulunuyorsa mutlaka “iletisim@mavicuzdan.com” mail adresi ile iletişime geçiniz. 7 gün içerisinde gereken düzenleme yapılacaktır.
 • 4 aydır A101 de çalışıyorum insanı canından bezdiriyorlar. Eleman çıkarmaya hakları olmadığı için bizim istifa etmemiz için ellerinden geleni yapıyorlar. Giriş çıkış saatleri hiç bir zaman uymuyor. Çalışma saatleri günlük programına kimse uymuyor. Evli bayanlara saat 10 a 10 buçuğa kadar bekletiyorlar boş yere o saatten sonra müşteri gelmemesine rağmen. Sıcak satış olayı var bide en kötüsü insanlara zorla ürün satmak zorundasın satamazsan fırça yersin. Skt li ürünleri kasada insanlara satmak zorundasın satmazsın parası bizden kesilir. Ms mağazaya uğramaz mağazada olan bitenden haberi bile yok. Msy desen oda ben müdürüm havalarında egosundan yanına yaklaşamazsın. Başta herşeyi iyi güzel gibi gösteriyorlar ama sonra işler bambaşka hal alıyor. Çalışılmaması gereken bir ortam bir market. Daha sistemli bir yerde çalışmanızı tavsiye ederim.
 • Kesinlikle denemeyin 2 vardiya çalışırsınız sabah 8.45 te başlar akşam 17.15 dır çıkış saatiniz ama asla 17.15 te çıkamazsınız 2 vardiya 1.15 te başlar çoğu zaman 11 gibi cagirirlar akşam 22.30 da biter haftada 1 gun iznin var dersin ki ben şu gün izin istiyorum vermezler ustüne üstlük ms ve bs leri kendini bi halt zaneder sayım desen ölumdÜr. Kısacası asla bulaşmayın pişman olursunuz
 • Yüksellmesi oldukça kolay eğlenceli bir iş ortamı.
 • is icinde yardimlasma mevcut ve gerektiginde tum imkanlar seferber edilmektedir

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 7 YORUM
 1. Ömer ugur dedi ki:

  Iş için rahatsız ediyorum

 2. Snshjs dedi ki:

  Kesinlikle uğraşmayın. Bile çok zor bi iş ben mağaza müdür yardımcısı olmama çok zor bulaşmayın

 3. sevda celik dedi ki:

  yarı zamanlı ve günde 5 saat olarak bilgilendirilip haftanın 5 günü mola kullanmadan 5 saat; haftada bir gün tam zamanlı (8:00- 21:30) çalışmak zorunda birakildigim ekip denen çalışma arkadaslarinin ise alismaman için ellerinden geleni yaptıkları nihayetinde istifa etmek zorunda birakildigim kötü bir tecrübe

 4. Ezel dedi ki:

  Ben salı gunu a 101 gittim ve bana dediki izin kulanmadan bir gun oncesinden 1 gun ful time calisacaksin yani o gun saat 8.45 gelip 9.45 cikacaksın dedi böyle birşey var mı yani

  1. mavicuzdan dedi ki:

   Vardiya sisteminde çalışan kurumlar; personellerine haftalık 45 saatlik çalışma sürelerini bir şekilde tamamlatırlar. 45 saati aşıyorsa da size mesai ücreti vermek zorundalar.

 5. Alican dedi ki:

  A101 gibi ta … eşşekmiyz kardeşim biz kölelik kalkalı kaç asır yıl oldu

 6. Lale dedi ki:

  A101 kadar kalitesiz berbat biyer Görmedim. Kan emici vampirler emek alın teri hırsızları . Ne yemek nede parasını verirler aç karnına sizi köpek gibi çalıştırlar bide begenmez hakaret ederler. Hiç bir vasfi olmayan kendini bir halt sanan insanları yönetici yaparlar. Alış verişe bile gitmeyin. Ucuz mal satmalarinin iki sebebi var az personel az maaş çok iş he birde kalitesizlik var

Tüm Hakları Saklıdır @ 2019 | Mavicuzdan.com