Mavi Cüzdan

Akdeniz Üniversitesi 18 Öğretim Görevlisi alıyor

22.10.2019
62
Akdeniz Üniversitesi 18 Öğretim Görevlisi alıyor

Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğünden

ÖĞRETİM ELEMANI ALIM İLANI
(ÖĞRETİM GÖREVLİSİ)

Üniversitemiz birimlerine 657 sayılı Kanunun 48 inci, 2547 sayılı Kanunun 31 maddesi ile “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin ilgili hükümleri uyarınca Öğretim Görevlisi alınacaktır. İlanla ilgili detaylara Üniversitemizin http://personel.akdeniz.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

İlan Takvimi:

Başvuru Başlangıç Tarihi 22.10.2019 Giriş Sınavı Tarihi 14.11.2019
Son Başvuru Tarihi 05.11.2019 Sonuç Açıklama Tarihi 18.11.2019
Ön Değerlendirme Açıklama Tarihi 11.11.2019 Sonuçların İlan Edileceği İnternet Sitesi http://personel.akdeniz.edu.tr/

MESLEK YÜKSEKOKULLARI İÇİN
ÖĞRETİM GÖREVLİSİ (DERS VERECEK)

ALES : 70
Yabancı Dil Puanı : Muaf

FAKÜLTELER İÇİN
ÖĞRETİM GÖREVLİSİ (DERS VERECEK / UYGULAMALI BİRİM)

ALES : 70
Yabancı Dil Puanı : 50

ÖĞRETİM GÖREVLİSİ (DERS VERECEK / UYGULAMALI BİRİM)

S.N. BİRİM BÖLÜM A.B.D./PR. UNVAN DERECE ADET ALES PUAN TÜRÜ NİTELİK
1 TIP FAKÜLTESİ TEMEL TIP BİLİMLERİ ANATOMİ ÖĞRETİM GÖREVLİSİ (UYGULAMALI BİRİM) 1 1 Anatomi alanında doktora yapmış olmak. Deneysel Terapötik Ultrason çalışmalarında deneyimli olmak.
2 DAHİLİ TIP BİLİMLERİ ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI ÖĞRETİM GÖREVLİSİ (UYGULAMALI BİRİM) 1 1 Çocuk Metabolizma Uzmanı olmak, Fenilketonüri ve oksidatif stres parametreleri alanında deneyimli olmak.
3 GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ FOTOĞRAF FOTOĞRAF ÖĞRETİM GÖREVLİSİ (DERS VERECEK) 5 1 Fotoğraf lisans mezunu olmak, Fotoğraf veya Sanat ve Tasarım Programında tezli yüksek lisans yapmış olmak. Yükseköğretim kurumlarında en az 2 (iki) yıl Eğitim- Öğretim deneyimine sahip olmak.
4 MÜZİK MÜZİK ÖĞRETİM GÖREVLİSİ (DERS VERECEK) 4 1 Piyano Anasanat Dalı lisans mezunu olmak, Piyano veya Müzik alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak. Yükseköğretim Kurumunda en az 1 (bir) yıl ders verme deneyimine sahip olmak.
5 GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ RESİM RESİM ÖĞRETİM GÖREVLİSİ (DERS VERECEK) 4 1 Resim-İş Öğretmenliği Lisans mezunu olmak, Resim Anasanat Dalında tezli yüksek lisans yapmış olmak, Resim veya Sanat ve Tasarım Anasanat Dalı Sanatta Yeterlik Programından mezun olmak, Yükseköğretim kurumlarında en az 5 (beş)yıl Eğitim- Öğretim deneyimine sahip olmak.
6 SİNEMA VE TELEVİZYON SİNEMA VE TELEVİZYON ÖĞRETİM GÖREVLİSİ (DERS VERECEK) 4 1 Sinema-TV veya Halkla İlişkiler ve Tanıtım Lisans mezunu olup, alanında tezli yüksek lisans ve Sanatta Yeterlik veya doktora Programından mezun olmak. Yükseköğretim Kurumlarında en az 5 (beş) yıl Eğitim-Öğretim deneyimine sahip olmak.
7 MANAVGAT TURİZM FAKÜLTESİ GASTRONOMİ VE MUTFAK SANATLARI GASTRONOMİ VE MUTFAK SANATLARI ÖĞRETİM GÖREVLİSİ (DERS VERECEK) 6 1 Gastronomi ve Mutfak Sanatları alanında tezli yüksek lisans ve doktora yapmış olmak.
8 REKTÖRLÜK (Gıda Güvenliği ve Tarımsal Araştırmalar Merkezinde çalışmak üzere) ÖĞRETİM GÖREVLİSİ (UYGULAMALI BİRİM) 6 1 Gıda Mühendisliği lisans mezunu olmak, Gıda Mühendisliği alanında tezli yüksek lisans mezunu olmak, Belgelendirmek kaydıyla lisans öğreniminden sonra HPLC, GC- MSMS, LC-MS- MS, DSC ve FTIR cihazlarının kullanımı ile ilgili eğitim sertifikasına sahip olmak.
9 FİNİKE MESLEK YÜKSEKOKULU BİTKİSEL VE HAYVANSAL ÜRETİM BAHÇE TARIMI ÖĞRETİM GÖREVLİSİ (DERS VERECEK) 1 1 SAYISAL Toprak Bölümü Lisans mezunu olmak. Toprak veya Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Anabilim Dalında Tezli Yüksek lisans yapmış olmak. Yükseköğretim kurumlarında en az 7 yıl Eğitim- Öğretim deneyimine sahip olmak.
10 OTEL, LOKANTA VE İKRAM HİZM. TURİZM VE OTEL İŞLETMECİLİĞİ ÖĞRETİM GÖREVLİSİ (DERS VERECEK) 6 1 EŞİT AĞIRLIK Turizm İşletmeciliği, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik veya Konaklama İşletmeciliği lisans mezunu olmak. Alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak. Lisans mezuniyeti sonrasında alanında en az 5 (beş) yıl deneyimli olup, belgelendirmek kaydıyla yükseköğretim kurumlarında, alanıyla ilgili ders verme deneyimine sahip olmak.
11 ULAŞTIRMA HİZMETLERİ DENİZ VE LİMAN İŞLETMECİLİĞİ ÖĞRETİM GÖREVLİSİ (DERS VERECEK) 1 1 EŞİT AĞIRLIK/ SAYISAL Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümü Lisans mezunu olmak. Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği veya Deniz Ulaştırma Mühendisliği alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak. Yükseköğretim kurumlarında en az 2 yıl ders verme deneyimine sahip olmak.
12 KUMLUCA MESLEK YÜKSEKOKULU BİTKİSEL VE HAYVANSAL ÜRETİM BAHÇE TARIMI ÖĞRETİM GÖREVLİSİ (DERS VERECEK) 6 1 SAYISAL Bahçe Bitkileri Lisans mezunu olmak. Bahçe Bitkileri tezli yüksek lisans mezunu olmak. Yükseköğretim kurumlarında ders verme deneyimine sahip olmak.
13 MANAVGAT MESLEK YÜKSEKOKULU GIDA İŞLEME GIDA TEKNOLOJİSİ ÖĞRETİM GÖREVLİSİ (DERS VERECEK) 5 1 SAYISAL Biyoloji Bölümü Lisans mezunu olmak. Biyoloji alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak. Yükseköğretim kurumlarında ders verme deneyimine sahip olmak.
14 MUHASEBE VE VERGİ MUHASEBE VE VERGİ UYGULAMALARI ÖĞRETİM GÖREVLİSİ (DERS VERECEK) 3 1 EŞİT AĞIRLIK Maliye Bölümü lisans mezunu olmak. Mali Hukuk alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak. Yükseköğrenim kurumlarında en az 5 yıl ders verme deneyimine sahip olmak.
15 SEYAHAT- TURİZM VE EĞLENCE HİZMETLERİ TURİZM VE SEYAHAT HİZMETLERİ ÖĞRETİM GÖREVLİSİ (DERS VERECEK) 3 1 EŞİT AĞIRLIK Seyahat İşletmeciliği, Turizm Rehberliği, Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği, Turizm İşletmeciliği veya Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Öğretmenliği lisans mezunu olmak. Alanında tezli yüksek lisans mezunu olmak. Yükseköğrenim kurumlarında en az 3 yıl alanı ile ilgili ders verme deneyimine sahip olmak.
16 SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU TIBBİ HİZMETLER VE TEKNİKLER TIBBİ DOKÜMANTASYON VE SEKRETERLİK ÖĞRETİM GÖREVLİSİ (DERS VERECEK) 1 1 SÖZEL Tıp Bilişimi veya Biyoistatistik ve Tıp Bilişimi tezli yüksek lisans mezunu olmak. Yükseköğretim kurumlarında ders verme deneyimine sahip olmak.
17 SERİK GÜLSÜN- SÜLEYMAN SÜRAL MESLEK YÜKSEKOKULU OTEL, LOKANTA VE İKRAM HİZMETLERİ TURİZM VE OTEL İŞLETMECİLİĞİ ÖĞRETİM GÖREVLİSİ (DERS VERECEK) 6 1 EŞİT AĞIRLIK İşletme Bölümü lisans mezunu olmak. İşletme Anabilim Dalında tezli yüksek lisans yapmış olmak. Yükseköğretim kurumlarında en az 2 (iki) yıl ders verme deneyimine sahip olmak. Belgelendirmek kaydıyla Lisans mezuniyet sonrası alanında en az 5 (beş) yıl deneyim sahibi olmak.
18 SOSYAL BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU PAZARLAMA VE REKLAMCILIK MEDYA VE İLETİŞİM ÖĞRETİM GÖREVLİSİ (DERS VERECEK) 6 1 SÖZEL Radyo Televizyon ve Sinema tezli yüksek lisans mezunu olmak, yükseköğretim kurumlarında ders verme deneyimine sahip olmak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır @ 2019 | Mavicuzdan.com