Mavi Cüzdan

Aras Kargo Çalışma Şartları, Maaşlar, İzin ve Sosyal Haklar

08.04.2019
180
Aras Kargo Çalışma Şartları, Maaşlar, İzin ve Sosyal Haklar

Aras Kargo Firması Hakkında Kısa Bilgi

Celal Aras tarafından 1979 senesinde kurulan ülkemizin önde gelen kargo firmalarından birisi olan Aras Kargo; genel olarak 1989 senesinde faaliyete girmiştir. 13 adet bölge müdürlüğü olan, 30 adet transfer merkezi olan, 1000 civarı şubesi olan, 4000 civarı araçlık filosu olan, 15 bin kişilik personele sahip olan ve binlerce müşterisi olan Aras Kargo; mevcut ağı ile ülkemizin bir ucundan çıkan kargoyu saatler sonra ülkemizin diğer bir ucuna teslim edebilmektedir. Ayrıca sadece ülke geneli değil dünya geneli de kargo dağıtımını yapan Aras Kargo; kendini günden güne geliştirerek çalışmalarını sürdürmektedir.

Aras Kargo’ya İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aras Kargo isimli kargo firmasına başta iş ilanları ve insan kaynakları ile ilgili olarak hizmet vermekte olan internet sitelerinden başvuru yapabilir, acenteler ile birebir görüşme yapabilir ve bu şekilde başvuru yapabilir ya da genel müdürlüklerde iş başvurusu yapabilirsiniz. Ayrıca kargo firmasının kendi internet sitesi üzerinden de başvuru yapmanız mümkün olmaktadır.

Aras Kargo 2019 Maaşları Nedir?

Aras Kargo çalışanları genel olarak genel müdürlüğe bağlı olmak ve acenteye bağlı olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Acenteye bağlı olarak çalışan personeller genel olarak kendi görüştüğü kişiler ile anlaştığı şartlar üzerinden çalışmaktadır. Buna ek olarak da; genel müdürlüğe bağlı olarak işe girmiş ve çalışan kişiler sigorta, yol ve yemek ücretinin yanı sıra maaşlarını asgari ücret üzerinden ya da bu asgari ücretin %10 ile %20 fazlası olacak şekilde almaktadır. Resmi tatillerde çalışan personellere de ek mesai ücretleri maaşları ile birlikte ödenmektedir.

Aras Kargo Çalışma Saatleri Nasıl?

Kargo firmalarının ülkemizde çalışma saatleri her zaman aynı oranda olmaktadır. Bu nedenle Aras Kargonun çalışma saatleri de hafta içi günleri sabah 8 akşam 18 arası, hafta sonları ise sabah 8 öğlen 14 ya da 17 arası olabilmektedir. Bazı acentelerin veya kurumların esnek çalışma saatleri de olabilmektedir. Aras Kargo resmi tatillerde çalışmamaktadır. Ancak; resmi tatillerde çalışma olduğu zamanlarda personellere ücretleri maaşı ile birlikte ödenmektedir.

Aras Kargo Yol ve Yemek Ücreti Var Mı?

Aras kargo isimli firmada maaşa ek olarak yol ve yemek ücreti bulunmaktadır. Ancak bazı kadrolarda acenteler yol ücretini karşılamamaktadır. Bu konuda, iş görüşmesi yaptığınız acente ile görüşme yapmanız gerekmektedir.

Aras Kargo Hangi Pozisyonlarda Personel Alımı Yapıyor?

Aras Kargo isimli firma genel olarak kargo operatörü ve kurye ile ilgili olarak personel temini yapmaktadır. Bu anlamda yapılacak olan iş ilanlarında bu kadrolar genel olarak en fazla ihtiyaç olan kadrolar arasında görülebilmektedir.

Aras Kargo Hangi Şehirlerde Personel Alıyor?

Aras Kargo ülkemizin tüm şehirlerinde kendi acente ağları ile müşterilerine hizmet vermektedir. Bu nedenle her şehirde, her ilçede ve her bölgede firmanın personellere ihtiyacı maksimum düzeyde olabilmektedir. Hangi şehir ve bölgede personel ihtiyacı olursa, firma çeşitli yerlerden bilgi vermekte ve personel başvurularını toplayabilmekte ve uygun olan adaylara geri dönüş yapabilmektedir.

Aras Kargo Çalışan Yorumları Nedir?

Aras Kargo isimli kurumun çeşitli şubelerinde, çeşitli departmanlarda ve çeşitli görevlerde bulunan kişiler tarafından derya deniz olan internet ortamında çalışan kişilerin kendileri tarafından paylaşmış olduğu yorumlar hiç dokunulmadan ve değiştirilmeden bulunarak aşağıda paylaşılmıştır. Çalışan yorumları ile ilgili olarak aşağıdaki bölümde; sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir. Eğer istemediğiniz bilgiler bulunuyorsa mutlaka “iletisim@mavicuzdan.com” mail adresi ile iletişime geçiniz. 7 gün içerisinde gereken düzenleme yapılacaktır.

 

 • 2 yıldır çalışıyorum ve 2 ayrı şubede geçti çalışma hayatım. Baktığımız zaman şubeden şubeye dağlar kadar fark var. Her şey şube yöneticisinin inisiyatifine kalmış. Siz kimseye bakmayın kendiniz görün, sonra yorum size kalmış. Benim su an çalıştığım şube bana 2300 tl maaş veriyorken, önceki çalıştığım şube 1400 tl verip üstüne de eziyet ediyordu. Doğru şubeyi bulmak size kalmış 😉
 • İş yoğunluğu çok fazla olup aldığın maaş yaptığın ise gore verilen sorumluluklara göre çok az maaşı vardi ve düzensiz ödeme yapiliyordu
 • işimi seviyordum yogun tempo ile calısıyorduk hep beraber aileve nedenlerden dolayı bırakmak zorunda kaldım
 • İşe yeni başlayan bir personelim. Oryantasyon eğitimi almam için bursada 5 gün boyunca lüks bir otelde ağırlandım ve çok güzel bir eğitim alarak işe tam anlamıyla hazır hissettim. Ön yargılı olarak çalışmaya başladığım bu şirketin bursa bölge müdürlüğünde çalışan yöneticilerinden, güvenliğine, çaycısına kadar büyük bir sempati ve saygı duyarak iş yaşamıma devam edeceğim. Teşekkürler aras kargo
 • Sektörün iyi şirketlerinden alanında uzman bir sirket
 • Benim Çalıştığım bölüm zevk alarak çalışılan bir ortamdı. Her gün yeni şeyler öğrenilebiliyor. Fakat özellikle bazı dönemler Oldukça yoğun ve yönetim kadrosu bu yoğunluk yokmuş gibi davranıyor.
 • Elemanların birbiri ile olan davranışları tutumsuz ve sahte.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. ramazan demir dedi ki:

  malesef memnun kalmadım şubede 1 yıl calıştıktan sonra transfer merkezine gecmemi istediler gectikten iki ay sonra gece vardiyası dediler gece vardiyası bana uygun olmadığını öylememe rağmen eşim hemşire gece vardiyası oluyuyor haftada iki uc defa 2,5 yaşında oğlum olduğumu geçemeyeceğimi söylememe rağman malesef anlayış göstermediler mecburen istifa ettim… cözüm bulamayıp bu hale düşürenlere hakkımı helal etmiyorum…böyle büyük bir kurumun yakışmıyor…

 2. Hasan dedi ki:

  Allah rızası için şu anda aras da çalışan nir kurye ne maaş aşdığını yazabilir mi

  1. mavicuzdan dedi ki:

   Merhabalar,

   Minimum 2400 civarı..

   İyi Günler.

 3. Erhan dedi ki:

  Ben Erhan 27 yaşındayım Bursa’da yaşıyorum iş ilanı vermişsiniz internet üzerinden arayorum işsizim iş arıyorum

 4. Erhan dedi ki:

  Ben Erhan 27 yaşındayım Bursa’da yaşıyorum iş ilanı vermişsiniz internet üzerinden arayorum işsizim iş arıyorum benim telefonum. 053********

Tüm Hakları Saklıdır @ 2019 | Mavicuzdan.com