Mavi Cüzdan

Defacto Çalışma Şartları, Maaşlar, İzin ve Sosyal Haklar

01.10.2019
129
Defacto Çalışma Şartları, Maaşlar, İzin ve Sosyal Haklar

Defacto Firması Hakkında Kısa Bilgi

DeFacto isimli firma, hazır giyim ve moda sektöründe lider firmalarından birisi olarak günümüzde hizmet vermektedir. İlk mağazasını 2005 senesinde açılmıştır. 2019 senesi itibari ile 30 ülkede 500’den fazla mağaza ile hizmet vermektedir. Alanında en büyük 3 firma olarak hizmet veren DeFacto hem personellerine hem de müşterilerine büyük özveri ile yaklaşmaktadır.

Defacto’a İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

DeFacto isimli firmaya iş başvuruları başta firmanın kendi resmi internet sitesi ve mağazalarından olmak üzere; en çok tercih edilen kariyer sitelerinden yapılabilmektedir. Firma hem full time hem de part time başvuru kabul etmektedir. İki pozisyonunda kendine göre çalışma şartları ve maddi imkanları bulunmaktadır.

Defacto Çalışma Saatleri Nasıl?

DeFacto alışveriş merkezlerinde hizmet verdiği için genel olarak çalışma saatleri vardiya şeklinde düzenlenmektedir. Bu nedenle minimum 2 vardiya şeklinde çalışma saatleri personelden sorumlu müdür ya da yardımcısı tarafından hazırlanmakta ve haftalık ya da aylık olarak personele teslim edilmektedir. Uzun süre hizmet devam ettiği için firmalar part time çalışanlara da çok sayıda ihtiyaç duymaktadır. Bu konuda öğrenciler için güzel bir gelir kapısı olacaktır bu firma..

Defacto 2019 Maaşları Ne Kadar? Yol ve Yemek Ücreti Var Mı?

DeFacto personellerine asgari ücretten daha fazla ücret vererek, çalışanlarının morallerini üst düzeyde tutmaktadır. Özellikle akşam vardiyasında çalışan ve saat 22’den sonra firmadan çıkacak olan personellere özel servis hizmeti de verilmektedir. Maaş olarak verilen ücretler tecrübeye göre değişmekle birlikte 2300 civarında olmaktadır. Tecrübe arttıkça, görevde yükseldikçe ve satış oranları yakalandıkça maaşlarda artış olacaktır. Firma; yemek+yol+prim+maaş şeklinde personellerine imkan sağlamaktadır.

Defacto Hangi Pozisyonlarda Personel Alımı Yapıyor?

DeFacto personel alırken; satış danışmanı, personel sorumlusu, müdür, müdür yardımcısı, güvenlik görevlisi, sürücü, planlama, reyon elemanı, temizlikçi insan kaynakları yönetimi ve diğer bazı pozisyonlarda alıma çıkmaktadır. Firma genel olarak uzun süre çalışacak personelleri kendi bünyesine katmak istemektedir.

Defacto Hangi Şehirlerde Personel Alıyor?

DeFacto isimli firma ülke genelinde ve hatta dünya genelinde hizmet verdiği için şehir kısıtlaması olmadan birçok farklı şehirde personel alımı için ilan vermektedir. Ancak alımların genel ağırlığı büyük şehirler tarafından oluşturulmaktadır.

Defacto Çalışan Yorumları Nedir?

Defacto isimli kurumun çeşitli şubelerinde, çeşitli departmanlarda ve çeşitli görevlerde bulunan kişiler tarafından derya deniz olan internet ortamında çalışan kişilerin kendileri tarafından paylaşmış olduğu yorumlar hiç dokunulmadan ve değiştirilmeden bulunarak aşağıda paylaşılmıştır. Çalışan yorumları ile ilgili olarak aşağıdaki bölümde; sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir. Eğer istemediğiniz bilgiler bulunuyorsa mutlaka “iletisim@mavicuzdan.com” mail adresi ile iletişime geçiniz. 7 gün içerisinde gereken düzenleme yapılacaktır.
 • DeFacto mağazasında sataj yaptım full olarak çalışmayı isterim
 • Müşterilerle iletisimimi güçlendirdim. Istediklerine nasıl daha çabuk geri dönüş sağlayabileceğimi öğrendim. Grup çalışmasını öğrendim.
 • Yöneticilerin her konuda bilgili ve anlayışlı olmaları. Herkese karşı guleryüz ve samimiyet göstermeleri. Yapılan yanlışları değerlendirip yönlendirmeleri herşeyiyle çok güzel bir iş ortamı.
 • Grup çalışması ve mağazacılık sektörünün eğlenceli yanını tatttım.
 • Kendini geliştirmek isteyen kişiler defactoya mutlaka başvurmalı.
 • 1 sene deneyim kazandım etiket kasa öğrendim insan ilişkisi satış yapmayı insanlarla diyaloga girmeyi ikna etmeyi bir çok katkısı oldu
 • Çalışana değer veren ve onlara eğiten bir iş yeri
  Açık ofis
  Yoğun tempo ama mesai tercih edilmiyor
  Yükselmek zaman alır ama kariyer planı yapmanıza olanak tanır
 • Saatlik ücretleri ve çalışanlar arasındaki kalifikasyon farkını göz önüne almaması bakımından negatif yönlerinden bahsetmek gerekir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır @ 2019 | Mavicuzdan.com