Mavi Cüzdan

D&R Çalışma Şartları, Maaşlar, İzin ve Sosyal Haklar

02.04.2019
74
D&R Çalışma Şartları, Maaşlar, İzin ve Sosyal Haklar

D&R Firması Hakkında Kısa Bilgi

Firma, 1997 senesinde ilk mağazasını açarak iş hayatına hızlı bir giriş yapmıştır. 81 ilimizin 50 ilinde mağazası olan ve 2019 verilerine göre 205 civarında mağazası olan D&R birçok farklı ürünü kullanıcılarına sunarak çok fazla kişi tarafından beğenileri toplamaktadır. Birçok farklı ürüne ev sahipliği yapan firma genel olarak kitap, müzik ürünleri, elektronik ürünler, oyunlar, hediyelik bazı eşyalar, kırtasiye ürünleri gibi birçok farklı ürünü kullanıcılarına sunmaktadır. Mağazalarından satış imkanı sunan firma aynı zamanda internet üzerinden de sipariş almaktadır.

D&R’a İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

D&R firmasına iş başvurularınızı bazı kariyer ve insan kaynakları sitelerinden, fiziksel olarak mağazalara giderek ve müdürlüklerden yapabilirsiniz. İş başvuruları sonrasında uygun olan adaylar, görüşme için çağrılacak ve olumlu olan adaylar ile daha detaylı görüşmeler yapılacaktır.

D&R Çalışma Saatleri Nasıl?

D&R isimli firmada çalışma saatleri günlük 7.5 saat olarak sabit tutulmaktadır. 7.5 saat çalışma süresinin içerisinde mola ve yemek saatleri ekli değildir. Haftada bir gün izin yapma hakkı olan personellerin yıllık olarak 14+2 şeklinde izinleri de bulunmaktadır. Bu mağazalarda vardiya planı bulunmaktadır. Personeller akşam ya da sabah vardiyasında çalışmaktadır. Bu vardiyalar genel olarak her hafta değişiklik göstermektedir.

D&R 2019 Maaşları Ne Kadar? Yol ve Yemek Ücreti Var Mı?

D&R isimli firma personellerine sosyal haklar ile ilgili olarak büyük destek vermektedir. Maaş olarak ise; yeni başlayan her personel gibi asgari ücret olarak maaş başlangıcı yapılmaktadır. İlerleyen zamanlarda personellerin çalışma yıllarına, kıdemlerine ve bazı ekstra özelliklere göre maaşlarda farklılıklar oluşabilmektedir. Ancak firmada çalışacak personeller aylık olarak ciro hedefini geçerlerse, tüm personellere verilmek şartı ile prim almaya da hak kazanabilmektedir. Bu anlamda; alınan maaşa ek olarak; yemek, prim ve yol parası da ekli olarak personellere ödemesi yapılmaktadır.

D&R Hangi Pozisyonlarda Personel Alımı Yapıyor?

D&R perakende sektöründe hizmet veren bir firma olduğu için genel olarak kasiyer, reyon görevlisi, depocu, sürücü gibi pozisyonlarda personel alımı gerçekleştirmektedir. Bu personellere ek olarak yönetici, yönetici asistanlığı, mağaza müdürü, mağaza müdür yardımcısı gibi bazı personellerde de zaman zaman alıma çıkılmaktadır.

D&R Hangi Şehirlerde Personel Alıyor?

D&R ülkemizin birçok farklı şehrinde mağazaya sahip olduğundan dolayı net olarak sadece birkaç şehirden bahsetmek doğru değildir. Bu anlamda hangi şehirde, hangi ilçede ve hangi mağazalarda personel ihtiyacı varsa anlık olarak o mağaza genelinde personel alımına çıkılmaktadır. Zaman zaman bazı internet sitelerini ve firmanın kendi sitesini takip ederseniz, güncel ilanları yakalayabilirsiniz.

D&R Çalışan Yorumları Nedir?

D&R isimli kurumun çeşitli şubelerinde, çeşitli departmanlarda ve çeşitli görevlerde bulunan kişiler tarafından derya deniz olan internet ortamında çalışan kişilerin kendileri tarafından paylaşmış olduğu yorumlar hiç dokunulmadan ve değiştirilmeden bulunarak aşağıda paylaşılmıştır. Çalışan yorumları ile ilgili olarak aşağıdaki bölümde; sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir. Eğer istemediğiniz bilgiler bulunuyorsa mutlaka “iletisim@mavicuzdan.com” mail adresi ile iletişime geçiniz. 7 gün içerisinde gereken düzenleme yapılacaktır.
  • Kitaplarla olmak çok güzel sadece Yükselme konusunda biraz daha düzeltilmesi yapılmalı. 8yıldan beri hala satış danışmanı olan arkadaşları tanıyorum.
  • D&R Web Deposuna hiç bir şekilde girmeyiniz. İnsan gibi davranmıyorlar insanların çoğu zorunlu olarak çalışıyor ve köle gibi davranıyorlar.. Sizin işiniz olsada izin vermiyorlar. zorunlu mesai yaptırıyorlar. Bayramlarda mesai yaptırıyorlar katılmayanlara tutanak tutuyorlar. Köle gibi hissetmemek için girmeyin önermiyorum.
  • Çalıştığım süre zarfı içerisinde kardeşlik seviyesinde olan arkadaşlıklar edinmek, işe olan saygımı ve sevgimi arttırdı. Daha bir iş teklifi almamdan ve kendimi daha çok geliştirmeyi düşünmemden dolayı bu güzel ortamı ve arkadaşlıklarımı bırakmam gerekti.
  • Şirkette iş çalışma ortamı ve yönetim olarak istediğim şartlarda değildi.
  • çok güzel çalışma imkanları vardı.şuan bile çalışmak istiyorum fakat aynı işi bir daha bulamıyorum
  • Uretken ve eglenceli calisma ortaminda hergun yeni birşeyler öğrenerek kendinizi geliştirebilirsiniz.
  • Yapilan mesailer odenmiyor yoneticiler personeller arasinda kendilerine yakin olanlara daha farkli davraniyor ve atamalar bu yonde yapiliyor kisacasi kariyer hedefleyen biri icin kesinlikle uygun degil

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır @ 2019 | Mavicuzdan.com