Mavi Cüzdan

E-Bebek Çalışma Şartları, Maaşlar, İzin ve Sosyal Haklar

01.05.2019
380
E-Bebek Çalışma Şartları, Maaşlar, İzin ve Sosyal Haklar

E-Bebek Firması Hakkında Kısa Bilgi

E-bebek firması anne ve bebeğin doğum öncesi, doğum sonrası ve bebeğin 4 yaşına gelene kadar ihtiyacı olan tüm ürünleri kullanıcılarına kaliteli bir şekilde sunan; oldukça uygun fiyat politikası gözeten ve satış sonrasında da yapmış olduğu destek ile hem fiziksel mağazalarda hem de internet sitesinde alışveriş imkanı sunmaktadır.

E-Bebek’e İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

E-Bebek firmasına iş başvurularınızı bazı kariyer ve insan kaynakları sitelerinden, fiziksel olarak mağazalara giderek ve müdürlüklerden yapabilirsiniz. İş başvuruları sonrasında uygun olan adaylar, görüşme için çağrılacak ve olumlu olan adaylar ile daha detaylı görüşmeler yapılacaktır.

E-Bebek Çalışma Saatleri Nasıl?

E-Bebek isimli firmada çalışma saatleri günlük 7.5 saat olarak sabit tutulmaktadır. 7.5 saat çalışma süresinin içerisinde mola ve yemek saatleri ekli değildir. Haftada bir gün izin yapma hakkı olan personellerin yıllık olarak 14+2 şeklinde izinleri de bulunmaktadır. Bu mağazalarda vardiya planı bulunmaktadır. Personeller akşam ya da sabah vardiyasında çalışmaktadır. Bu vardiyalar genel olarak her hafta değişiklik göstermektedir.

E-Bebek 2019 Maaşları Ne Kadar? Yol ve Yemek Ücreti Var Mı?

E-bebek isimli firma personellerine sosyal haklar ile ilgili olarak büyük destek vermektedir. Maaş olarak ise; yeni başlayan her personel gibi asgari ücret olarak maaş başlangıcı yapılmaktadır. İlerleyen zamanlarda personellerin çalışma yıllarına, kıdemlerine ve bazı ekstra özelliklere göre maaşlarda farklılıklar oluşabilmektedir. Ancak firmada çalışacak personeller aylık olarak ciro hedefini geçerlerse, tüm personellere verilmek şartı ile prim almaya da hak kazanabilmektedir. Bu anlamda; alınan maaşa ek olarak; yemek, prim ve yol parası da ekli olarak personellere ödemesi yapılmaktadır.

E-Bebek Hangi Pozisyonlarda Personel Alımı Yapıyor?

E-bebek perakende sektöründe hizmet veren bir firma olduğu için genel olarak kasiyer, reyon görevlisi, depocu, sürücü gibi pozisyonlarda personel alımı gerçekleştirmektedir. Bu personellere ek olarak yönetici, yönetici asistanlığı, mağaza müdürü, mağaza müdür yardımcısı gibi bazı personellerde de zaman zaman alıma çıkılmaktadır.

E-Bebek Hangi Şehirlerde Personel Alıyor?

E-bebek zamanla kendini ülke geneline yaydığı için bu anlamda tek şehir vermek mümkün değildir. Bu anlamda hangi şehirde, hangi ilçede ve hangi mağazalarda personel ihtiyacı varsa anlık olarak o lokasyon genelinde personel alımına çıkılmaktadır. Zaman zaman bazı internet sitelerini ve firmanın kendi sitesini takip ederseniz, güncel ilanları yakalayabilirsiniz.

E-Bebek Çalışan Yorumları Nedir?

E-Bebek isimli kurumun çeşitli şubelerinde, çeşitli departmanlarda ve çeşitli görevlerde bulunan kişiler tarafından derya deniz olan internet ortamında çalışan kişilerin kendileri tarafından paylaşmış olduğu yorumlar hiç dokunulmadan ve değiştirilmeden bulunarak aşağıda paylaşılmıştır. Çalışan yorumları ile ilgili olarak aşağıdaki bölümde; sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir. Eğer istemediğiniz bilgiler bulunuyorsa mutlaka “iletisim@mavicuzdan.com” mail adresi ile iletişime geçiniz. 7 gün içerisinde gereken düzenleme yapılacaktır.
 • Mağaza içerisinde bölümünüz olsa da her bölümde çalışılmakta, ücret konusunda çok iyi bir şirket hakkınız kalmaz. Gereksiz satmak zorunda olduğumuz dergi olmasa daha iyi olurdu. ayrıca denetim zamanları yaklaşık 7 sayfadan oluşan şirket ile ilgili bilgileri bir harf dahi eksiksiz ezberlemek ve denetimcinin karşısında diliniz dahi sürçmeden söylemek ZORUNDASINIZ. Aksi halde mağaza içi bal dök yala bile olsa denetimden geçememiş olursunuz. ve prim ödemeleri azaltılır, yükselme imkanınız yok olur. Ama bu bilgileri ezberleyip denetimden geçerseniz yükselmek daha kolay olur.
 • Etik kurallarında en değerli varlıklarının çalışanları olduğunu belirten ama bunu sadece sözde ifade eden firma. Hasta olduğumda rapor alıp haber vermek için mağaza müdürünü aradığımda bir geçmiş olsun bile demeyip direk sebebini sordu. Rapor aldığım günü shiftten silerek başka bir gün çalışmamı isteyecek kadar ilgiliydi. Yakında mağaza personellerinin kendi aralarında konuşmalarını bile yasaklayabilirler. Ama yönetici grubu depoda oturup film izleyip müzik dinleyebilir. Partların genelde haftada 5 gün çalıştırıldığı, shiftte saat 22.00da çıkış yazsa bile en erken 22.30da çıkılabilen mağaza.
 • Gayet güzel ortam çalışma saatleri çalışana uygun.
 • yeni açılan mağaza olduğundan yemek ve depo sıkıntılıydı.Ama inanç özgürlüğüne saygı vardı.Herkes hem depo hem satış hem kasa her iyi yapması iş öğrenmek açısından güzel ama ayrı depocu olmaması yorucu iş yüküne neden olmaktaydı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 17 YORUM
 1. Eski çalışan dedi ki:

  Ebebek,te 2 yılı geçkin süre çalıştım. Iyi yanı; varmı bilemicem. Takım lideri olarak 2.100 tl alıyordum. 8 ay,önce. Havuz primi 250-300 arası tutarsa alıyordum. TL maaşları azdı. Çalışanlar sözde birbirini sever ama sürekli kuyu kazma modundalar, bunu bizaati içerden yaşayarak gördüm. Terfi için birbirini satan, zor duruma düşeren mi ararsınız. yok yok. Iş bilgisi konusun da personeller yetersiz hemde bayaa. Herkes işten tabiri caizse kaytarma derdin de 😉 En kötüsü, Ring; paletle mal gelmesi ölümdü, hafta 2 kere 15 palet 1.80 boy manuel transpalet ile ürün taşıyorduk. mesai yok 2-3 saat fazladan mal çekiyorduk. Haksızlık çok var bölge Mü. bölgeler Müd. çok Haksızlık yapıyor. Hak, liyakat yok. Tanıdıklar kollanıyor. Son olarak askere giden ve işten 4 gün kala çıkan Çalışanlar birini sgk ya istifa olarak göstermişler. Ben gördüm Silüs gönderildi. Şirketin haberi olmasına karşı bunu yapması beni, Şirketten soğuttu. Ve daha fazla duramadım. Çıktım

  1. Mahmut Zorlu dedi ki:

   Arkadaşlar bu soruma lutfen yardımcı olun
   Kariyerden başvurdum. Ve bir sure sonra cagirildim güzel konuştuk ve benim mail adresime sorulu mulakat sorulari gonderildi cozdum gonderdim. Ve 1 hafta oldu halen sonuçlari gelmedi ve e bebekten cagirilmadim daha cok uzun surecekmi. Bilen varmı ?

 2. Ali dedi ki:

  Erkek çok zor çalışma şartları, bütün iş erkek personele yıkılıyor. Ring denen olay zaten zulüm.. Yükselme şansı, bölge.müd. Mağ. Müdürü ile ilişkine bağlı. Maaş ödeme de sorun yok fakat tatmin edici değil

 3. Suadada09@hotmail.com dedi ki:

  Müdürlerin istediği kuralı koyup depoda oturup asagıda 3 ,5 personelle tüm işlerin yapılması beklenen bir magaza arkanızda birileri yoksa yükselme sansınız yok sizin kapasitenizden önemli olan denetim en bilgisiz kişi bile müdür olabilir eğitim sart değil ilkokul mezunu dahi olsanız arkanızdaki adam sizi desteklerse yükselebilirsiniz mesaiden sayılmayan toplantıları mevcut en üst kademenin bilmedigi bircok sacma işin döndügü magazalar en iyi yanı maddi anlamda hakkınız kalmıyor personele gran deger verilmiyır öncelik müdürlerin söyledikleri

 4. Gizem d dedi ki:

  Merhaba ben Sakarya ebebek şubesinde çalıştım 6 ay kadar bazı ailevi sebeplerden dolayı ayrılmak durumunda kaldım çok memnundum part time çalıştım gerçekten keyifli bir çalışma ortamım vardı ancak Antalya’ya yerleşmek durumunda kaldım açık olmadığı için buraya yönlendirilmedim şuan da işsizim ve ebebege tekrar girmek istiyorum ama dönüş yapılmıyor

  1. selin dedi ki:

   gizem hanım merhaba,part time hangi günler çalışıyor?

 5. hakan dedi ki:

  Arkadaşlar magazaya girerken dikkat edin insanları haksız yere tazminatsiz cikartirlar..Tazminat ödememek icin sizi zor durumda birakip tutanak imzalatan firma güven sorunu var..Insanlari bedavaya köle gibi calistirirlar..Hirsizlik oldugunda magazada sizden kesilir

 6. Sena dedi ki:

  Ben şuan lise okuyorum lise mezunu olması şart mı?

 7. Mahmut Zorlu dedi ki:

  Arkadaşlar bu soruma lutfen yardımcı olun
  Kariyerden başvurdum. Ve bir sure sonra cagirildim güzel konuştuk ve benim mail adresime sorulu mulakat sorulari gonderildi cozdum gonderdim. Ve 1 hafta oldu halen sonuçlari gelmedi ve e bebekten cagirilmadim daha cok uzun surecekmi. Bilen varmı ?

  1. Kübra dedi ki:

   Merhaba ben de yeni başvurdum sayılır mülakat soruları çözer çözmez aradılar 1 ekimde başlayacağım inşallah, siz hangi magaza için basvurdunuz

   1. Sinem dedi ki:

    Ne gibi sorular vardı Kübra hanım hatırlıyor musunuz?

   2. Snaa dedi ki:

    Kübra hanım sorularda ne soruluyor

   3. Bahar dedi ki:

    Merhaba part time mağaşı nedir acaba?

  2. Derya Ç dedi ki:

   Bence sehire göre değişiyor bu süre Kayseride başvurdum. Görüşmeye gittim, sonraki gün maile test gonderdiler. Testi yaptıktan sonraki gün de aradılar olumlu sonuçlandı diye. Başvurduğunuz magazaya ile göre değişiyor sanırım

 8. Mahmut Zorlu dedi ki:

  Ali bey bir soru sorabilirmiyim

 9. Sinem dedi ki:

  Kübra hanım ne gibi sorular soruldu hatırlıyor musun uz@hotma

 10. İsimsiz dedi ki:

  Sınavı çözdükten kaç gün sonra ulaşıyorlar

Tüm Hakları Saklıdır @ 2019 | Mavicuzdan.com