Mavi Cüzdan

Gratis Çalışma Şartları, Maaşlar, İzin ve Sosyal Haklar

09.07.2019
101
Gratis Çalışma Şartları, Maaşlar, İzin ve Sosyal Haklar

Gratis Firması Hakkında Kısa Bilgi

2009 senesinde hizmet vermeye başlayan ve her yıl büyüyerek ülke genelinde birçok farklı şehirde hizmet veren Gratis, şuanda yaklaşık olarak 600 adet şubesinde hizmet vermektedir. Her geçen gün kapasitesini artıran firma; başta cilt bakımı olmak üzere kişisel bakım ile ilgili birçok farklı kategoride binlerce farklı ürünü tüketicileri ile buluşturmaktadır. Ülkemizin en büyük kozmetik firması olan Gratis, adını dünyanın birçok yerine duyurmuştur.

Gratis’e İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gratis isimli kozmetik firmasına iş başvuruları başta firmanın kendi resmi internet sitesinden olmak üzere; kariyer toplama sitelerinden, firmanın şubelerinden elden cv bırakarak ve diğer bazı noktalar üzerinden olmaktadır. Birçok farklı pozisyonda personel ihtiyacı olan firma zaman zaman alıma çıkmaktadır. Ayrıca şubeler kendi bünyelerinde de çalıştıracakları personelleri duyurmaktadır.

Gratis Çalışma Saatleri Nasıl?

Gratis isimli kozmetik firması sabah 10:00 ile akşam 22:00 arasında hizmet vermektedir. AVM dışında olan şubelerle ilgili olarak çalışma saatleri farklılık gösterebilmektedir. Bu konuda en net bilgiyi çalışmak istediğiniz şubeden öğrenebilir ve teyit edebilirsiniz. Vardiya planı konusunda bilgi vermek gerekirse de; çalışan personellerin bazıları sabahçı bazıları da kapanış olarak ayarlanmaktadır.

Gratis 2019 Maaşları Ne Kadar? Yol ve Yemek Ücreti Var Mı?

Gratis isimli firma; kapanış vardiyasında olan personellerine servis imkanı sağlamaktadır. Ayrıca kullanıcılarına günlük yemek ücreti de vermektedir. Günlük yemek ücretleri x çalışma günü hesaplanarak kullanıcıların yemek kartlarına ilgili tutar her ayın başında yansıtılmaktadır.

Gratis personellerinin maaş miktarları ile ilgili bilgi vermek gerekirse;

Satış danışmanı: Başlangıçta asgari ücret ile asgari ücretin %40 fazlasını almaktadır. Maaşa ilave olarak yol ve yemek ücreti de personellere verilmektedir.

Müdür yardımcısı ve müdür: 3000 TL – 3500 TL arasında maaş almakta olan bu kadroda çalışan personellere yol ve yemek ücretleri de ayrıca yansıtılmaktadır.

Gratis Hangi Pozisyonlarda Personel Alımı Yapıyor?

Gratis, kozmetik sektöründe hizmet veren bir firma olarak; satış danışmanı, güvenlik, depocu, sürücü, müdür yardımcısı, müdür, şube sorumlusu gibi kadrolarda personel alımı yapmaktadır. Şube sorumlusu, müdür yardımcısı ve müdürler genel olarak firmaya satış danışmanı olarak başlayan ve kendini kanıtlayan kişiler arasından seçilmektedir. Ancak istisnai durumlar da olabilmektedir.

Gratis Hangi Şehirlerde Personel Alıyor?

Gratis ülkemiz genelinde birçok farklı şehirde hizmet veren 600’den fazla şubeye sahiptir. Bu anlamda da; gratis şubelerinde ihtiyaç duyulan personeller ülke genelinde bulunan tüm şubelere alınmaktadır. Başta İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Mersin ve Aydın gibi şehirler olmak üzere Gratis ülke genelinde bulunan 600’den fazla şubesine zaman zaman personel alım duyurusu yapmaktadır.

Gratis Çalışan Yorumları Nedir?

Gratis isimli kurumun çeşitli şubelerinde, çeşitli departmanlarda ve çeşitli görevlerde bulunan kişiler tarafından derya deniz olan internet ortamında çalışan kişilerin kendileri tarafından paylaşmış olduğu yorumlar hiç dokunulmadan ve değiştirilmeden bulunarak aşağıda paylaşılmıştır. Çalışan yorumları ile ilgili olarak aşağıdaki bölümde; sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir. Eğer istemediğiniz bilgiler bulunuyorsa mutlaka “iletisim@mavicuzdan.com” mail adresi ile iletişime geçiniz. 7 gün içerisinde gereken düzenleme yapılacaktır.
 • Profesyonel olmayan bir iş ortamı mevcut. İnsanlar yapması gereken işten daha çok dedikodularla ilgileniyor. Yöneticiler çalışanlara istediği gibi davranıyor, çalışanlar korunmuyor. Huzursuz bir ortam, bir çok kurumsal firma görmüş biri olarak en en kötü deneyimim.
 • İşlerinde son derece başarılı yöneticilerle çalışarak disiplinli fakat eğlenceli bir ortamdır.
 • 8 saat boyunca ayakta durmak zordu ama ona rağmen çalışma ortamı ve arkadaşlarımla olmak güzeldi
 • Ürünler hakkında bilgi sahibi oldum bana bir çok şey kattığını düşünüyorum.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Canan dedi ki:

  Persembe günü görüşmeye çağrıldim daha aramadilar olumlu yada olumsuz nekadar beklemem gerekio

  1. mavicuzdan dedi ki:

   İş görüşmeleri sonrasında dönüşler genelde; 2-7 gün arasında yapılır.

 2. Elif dedi ki:

  Hic bir şekilde hakkimizi vermiyorlar calistigim en rezalet bir sirket fazla mesailer siliniyor kafalarina göre ve sordugun zaman magza müdürü tarafindan azarlniyorsun kimse kimsenin hakkini yemiyor diye en basiti bugun rahatsizlandim hastaneye gittim isim uzadi 2 saat gec geldim ve haber verdim sabahtan sirf magza ekibi madur olmasin diye rapor almadim bolge sorumlusunun soyledigi yarin telafisini yapin fazla calişsin yani hic bi sekilde personole deger veren bir sirket değil. Bizim fazla mesaileri siliyorlar bizim ekstradan bi isimiz oldgunda gec geldgimizi ful olarak çalıştırıyorlar nerde bu adelet nerde bu kadina verilen değer?

 3. Kübra dedi ki:

  Şartlar yazdığı gibi değil kesinlikle tamamen kandırmaca

Tüm Hakları Saklıdır @ 2019 | Mavicuzdan.com