Mavi Cüzdan

İninal Kart 3D Bağlantı ve Alışveriş Hatası Neden Verir?

20.10.2019
109
İninal Kart 3D Bağlantı ve Alışveriş Hatası Neden Verir?

Ön ödemeli kartlar arasında en çok kullanılan kartlardan olan ininal kart, oldukça uzun bir süredir başarılı bir şekilde hizmet vermektedir. Zaman zaman bazı kullanıcılar kendi hatalı işlemleri nedeniyle Alışveriş yapılamıyor, 3d hatası, 3d secure hatası gibi hatalar almaktadır. Bu hataların nedenini genel olarak inceleyecek olursak;

1- Kartın CVV Kodunun Çok Fazla Hatalı Girilmesi

Kartın arka yüzünde cvv ya da security code olarak belirtilen 3 haneli kodun çok fazla hatalı girilmesi kartınızı alışveriş yaparken hata almanıza neden olacaktır. Eğer 3 veya daha fazla cvv kodunuzu hatalı girdiyseniz, sonrasında doğru olarak kodu girseniz bile sistem kabul etmeyecektir. Bu nedenle bu kodu 3 veya daha fazla hatalı girdiyseniz, müşteri hizmetlerini (0850 311 77 01) arayarak blokenizi kaldırmanız gerekmektedir.

2- Kartın Son Kullanma Tarihinin Hatalı Girilmesi

Kartın arka yüzüne valide veya SKT şeklinde belirtilen 04/24 şeklinde olan bilginin çok fazla hatalı girilmesi de bu hataya neden olabilmektedir. 04/24 ibaresindeki 04–> Nisan ayını, 24 ise–> 2024 yılını ifade etmektedir. Bu şekilde denerseniz de almış olduğunuz bu sorundan kurtulabilirsiniz.

3- Kartın Ad&Soyad Bilgisinin Hatalı Girilmesi

İninal kartların üzerinde ad soyad bilgisi bulunmaz. Ancak ininal cüzdan hesabı oluştururken sizlerden ad ve soyad bilgisi alınır. Alışveriş yaparken de kayıt olurken vermiş olduğunuz ad soyad bilgisini girmeniz gerekmektedir. Aksi halde hata alabilirsiniz.

4- Kartınızın bakiyesinin yetersiz olması

Eğer kartınızın bakiyesi yetersizse, bazı internet siteleri bakiyeniz yetersiz yerine bankanız onay vermiyor, 3d secure hatası gibi hatalar verebilmektedir. Bu nedenle mutlaka bakiyenizi ininal cüzdan uygulaması içerisinden kontrol ediniz.

5- İnternet sitesinin ön ödemeli kartları kabul etmiyor olması

Bazı internet siteleri ya da uygulamalar ön ödemeli kartları kabul etmemektedir. Bu nedenle alışveriş sırasında internet sitesi ya da uygulama bankanız onay verilmiyor, işleminiz yapılamıyor şeklinde hata verebilmektedir.

İninal kartla ilgili yapmış olduğunuz alışverişlerde aldığınız hataların nedenini bu şekilde özetleyebiliriz. Bunun haricinde herhangi bir sorunuz varsa ininal kart müşteri hizmetlerine ulaşım sağlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır @ 2019 | Mavicuzdan.com