Mavi Cüzdan

Media Markt Çalışma Şartları, Maaşlar, İzin ve Sosyal Haklar

07.11.2019
58
Media Markt Çalışma Şartları, Maaşlar, İzin ve Sosyal Haklar

Media Markt Firması Hakkında Kısa Bilgi

MediaMarkt firmasının Türkiye ayağı ilk mağazasını 2007 senesinde Ümraniye’de açarak faaliyetlere başlamıştır. Ülkemizde 25’den fazla şehirde 70’den fazla mağazası olan firma binlerce çalışanı ile milyonlara başarılı ve özverili bir şekilde hizmet vermektedir. Dünya genelinde bilinmekte olunan bir marka olan MediaMarkt firması 1979 senesinden beri hizmetini sürdürmektedir. Almanya, İsviçre, Macaristan, Polonya, Belçika gibi onlarca farklı ülkede hizmet veren firmanın dünya genelinde 60 binden fazla personeli bulunmaktadır.

Media Markt’a İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Firmaya iş başvurularını firmanın kendi resmi internet sitesi başta olmak üzere kariyer sitelerinden başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca şubelere fiziksel olarak başvuru yaparak da iş başvurusu yapabilirsiniz.

Media Markt Çalışma Saatleri Nasıl?

Mediamarkt genel olarak alışveriş merkezlerinde bulunmasından dolayı vardiya sistemi ile personel çalıştırmaktadır. Yarı zamanlı ve tam zamanlı olarak personel çalıştırmakta olan Mediamarkt mağazaları genel olarak sabah 10:00 akşam 22:00 arasında hizmet vermektedir.

Media Markt 2019 Maaşları Ne Kadar? Yol ve Yemek Ücreti Var Mı?

Mediamarkt çalışanlarına maaş konusunda oldukça başarılı bir politika uygulamaktadır. Firmada işe yeni başlayan ve deneyimi olmayan personellere asgari ücret + sosyal haklar şeklinde imkanlar sağlanırken deneyimli personellere 2,500 Tl ve üzeri maaşlar + sosyal haklar şeklinde imkanlar verilmektedir. Mağaza müdür ve mağaza müdür yardımcılarının maaşları ise 4 bin lira üzerine çıkabilmektedir.

Media Markt Hangi Pozisyonlarda Personel Alımı Yapıyor?

Mediamarkt başta satış temsilcisi, mağaza müdürü, mağaza müdür yardımcısı, takım lideri, danışman, güvenlik, teknik servis gibi pozisyonlarda personel alımı gerçekleştirmektedir. Bunların haricinde firma kendi bünyesinde insan kaynakları direktörü, insan kaynakları uzmanı, yönetici ve yönetici asistanları gibi kadrolarda da alım yapabilmektedir.

Media Markt Hangi Şehirlerde Personel Alıyor?

Mediamarkt 25 farklı şehirde hizmet vermektedir. Bu nedenle firma hangi şehirde ve hangi şubesinde personele ihtiyacı varsa alıma çıkmakta ve personel açığını gidermektedir. Firma kendi içerisinde personele eğitim verdikten sonra vardiya planına personeli yazmaktadır.

Media Markt Çalışan Yorumları Nedir?

Media Markt isimli kurumun çeşitli şubelerinde, çeşitli departmanlarda ve çeşitli görevlerde bulunan kişiler tarafından derya deniz olan internet ortamında çalışan kişilerin kendileri tarafından paylaşmış olduğu yorumlar hiç dokunulmadan ve değiştirilmeden bulunarak aşağıda paylaşılmıştır. Çalışan yorumları ile ilgili olarak aşağıdaki bölümde; sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir. Eğer istemediğiniz bilgiler bulunuyorsa mutlaka “iletisim@mavicuzdan.com” mail adresi ile iletişime geçiniz. 7 gün içerisinde gereken düzenleme yapılacaktır.
  • Gayet güzel bir işti kendimi geliştirme fırsatı buldum
  • Sosyal bir çevre edindim tanıdığım arkadaşlarım vs oldu
  • Medya Markt’ın açılışında görev aldım. Kaşe basma yetkili olarak görevli olup , insan ilişkileri konusunda oldukça keyifli bir iş olduğunu düşünmekteyim. İşimizin zor anları kalabalık olduğu için hızlı hareket edilmesi gerektiği düşüncesindeyim.
  • İşe gireli 5 ay olmuştu. 5aydır %135 yüksek performansla çalısıyordum. Her dediklerini fazlası ile yapıyorduk. Her şey istiyorlardı. Data formları clupkartlar satış aksesuar kasko ürün dizme vs vs herşey. Bir gün hiç bişey yokken işten çıkarttılar. Sebep ise hiç bişey. Gerçekten yalakalık yapmazsan canı istedikleri zaman çıkartırlar. Uzun vadeli değilde kısa süreli çalışabilcek biyer . artı yönleri sadece maaş ve prim gününde yatıyor. Denk gelirsede takım lideriniz iyi olursa iyi geçinirsiniz. Karaktersizin birisi denk gelirse vay halinize.
  • İşinizi severek yaptığınızda bir çok yönden kendinizi geliştirebileceğiniz biryer.
  • Yorucuydu vardiya sistemleri çok karışıktı üstlerimle gayet saygiliydim
  • İşim gereği Lojistik bölümde olduğum için işlerimiz yoğun ve işimi sevdiğim için eğlenceli geçiyor. İşimin en zor yanı YOK 🙂
    İşimin eğlence yanı işimi sevmem:)
  • Kısa süreli izin deiştirici olarak çalıştıgım Media MArkt te hizmet veren güvenlik ve Media Markt firma satış ekibi ve takım liderleri olmak üzere işyeri kültürü iş disiplini çerçevesi içersinde İş kanunu ve yasasına uygun şekilde çalışmıs olmaktan teşekkürlerimi sunuyorum

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır @ 2019 | Mavicuzdan.com