Mavi Cüzdan

MNG Kargo Çalışma Şartları, Maaşlar, İzin ve Sosyal Haklar

03.04.2019
235
MNG Kargo Çalışma Şartları, Maaşlar, İzin ve Sosyal Haklar

MNG Kargo Firması Hakkında Kısa Bilgi

Ülkemizde oldukça uzun süredir hizmet vermekte olan kargo firmalarından birisi olan MNG Kargo 2003 senesinden itibaren müşterilerine hizmet vermekte ve vermeye de devam etmektedir. Firmanın ülke genelinde yaklaşık olarak 800 adet şubesi, 25 adet aktarma merkezi, 14 genel bölge müdürlükleri ve yaklaşık olarak 10 bin civarı aktif çalışan personeli bulunmaktadır. Sadece ülke geneli değil, dünya geneline kargoların gönderimini sağlayan MNG Kargo oldukça kaliteli bir şekilde taşıma işlemini sürdürebilmektedir. MNG Kargo; 2017 senesinde Sancak ailesine satılmıştır.

MNG Kargo’ya İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

MNG Kargo isimli firmaya; çeşitli iş ilanları internet siteleri üzerinden, kendi internet sitesi üzerinden, acenteleri ile fiziksel olarak görüşme yaparak ya da genel merkezde bulunan insan kaynaklarına cv doldurarak bulabilirsiniz. Gerekli görüşme yapıldıktan sonra, şartları uygun olan kişilere geri dönüş yapılmakta ve gerekli şartlar görüşülmektedir.

MNG Kargo 2019 Maaşları Nedir?

MNG Kargo, çalışanlarına mevcut kadrolarına göre ödeme yapmaktadır. Genel olarak kurye ve kargo operatörlerine asgari ücret + sigorta + yemek + yol şeklinde ödeme yapabilmektedir. Ancak asgari ücretlere ek olarak %10 ile %20 arasında maaşlarda iyileştirme yapılarak da ödeme yapan kurumlar bulunmaktadır. Firma ile iş görüşmesi sırasında bu konuyu netliğe kavuşturmanız mümkün olabilmektedir.

MNG Kargo Çalışma Saatleri Nasıl?

MNG Kargo isimli firmada çalışma saatleri; hafta içi günleri; sabah tam 8.30 gibi başlamakta ve akşam 18:00 gibi sona ermektedir. Cumartesi günleri ise çalışma saatleri sabah 8:30 ile öğlen 14:00 arasında olmaktadır. Firma pazar günleri ise hizmet vermemektedir. MNG Kargo firması; resmi tatillerde ise herhangi bir çalışma sistemine sahip olmamaktadır.  Bazı resmi tatillerde çalışma olursa, firma ücreti personele ödemektedir.

MNG Kargo Yol ve Yemek Ücreti Var Mı?

MNG Kargo isimli firmada maaş ve sigortaya ek olarak yemek ücreti verilmektedir. Yol ücretini ise firma ile görüşmeniz gerekmektedir. Bazı acenteler verirken bazı acenteler bu tür ödemelerde sıkıntı yaratabilmektedir.

MNG Kargo Hangi Pozisyonlarda Personel Alımı Yapıyor?

MNG Kargo; acentelerin, aktarım merkezlerinin veya genel merkezde bulunan kadrolarda ihtiyacı olan birçok farklı departmana alım yapabilmektedir. Bu nedenle herhangi bir alanda alım yapıyor diye belirtme yapılması mümkün olmamaktadır. Ancak genel olarak kurye, kargo operatörü ve sürücü kadrolarında alımlar olduğu görülmektedir.

MNG Kargo Hangi Şehirlerde Personel Alıyor?

MNG Kargo, daha çok büyük şehir ve daha fazla kargo hacimlerinin olduğu şehirlerde personel alımı gerçekleştiriyor. Ancak firma; ülke geneli hizmet verdiği için o an ihtiyaç olan her şehir ve ilçede personel alımına çıkabilmektedir. Mevcut sitelerden ve resmi internet sitesinden personel ilanlarını takip etmek gerekmektedir.

MNG Kargo Çalışan Yorumları Nedir?

MNG Kargo isimli kurumun çeşitli şubelerinde, çeşitli departmanlarda ve çeşitli görevlerde bulunan kişiler tarafından derya deniz olan internet ortamında çalışan kişilerin kendileri tarafından paylaşmış olduğu yorumlar hiç dokunulmadan ve değiştirilmeden bulunarak aşağıda paylaşılmıştır. Çalışan yorumları ile ilgili olarak aşağıdaki bölümde; sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir. Eğer istemediğiniz bilgiler bulunuyorsa mutlaka “iletisim@mavicuzdan.com” mail adresi ile iletişime geçiniz. 7 gün içerisinde gereken düzenleme yapılacaktır.
 • Çalışma saatleri konusunda sorun yaşamaktayım. 8.30 7 / Servisi yok
 • Kurumsal gibi gözüken ancak tamamen şahıslara bağlı kötü yönetilen bir firma.
 • Şöfür diye aldilar akşama kadar hamallik yaptim yemek icme yok cebinden yiyip icecen onada zaman yok 5 dk bile yok sakin calismayin servisde yok calisma saati en az 12 saat. Ben 1 gun dayandim biraktim sakin kanmayin
 • Maaşı iyi , şirket çalışanlar dışında iyi, sakin bir ortam
 • Eglenceli bir is ortami ancak yöneticiler şirket adina gelistirici fikirler sunmuyor her zaman mevcut isleyiste devam ediliyor gelisime kapali bir sirket

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. fatih dedi ki:

  Mesai ücreti yok diyolar. ve aksamları çıkış saati 6 yı geçiyor.

 2. Bahtiyar dedi ki:

  Çalışmak istiyorum

 3. Unknow dedi ki:

  Mng de çalışan yazık eder kendine. Yol yok. Yemek kartı pahalı yerlerde tek geçerli. 24 saat bile çalışsanız mesai yok, aksine ellerinden gelse aldığınız üç kuruş maaşı bile vermezler. Asgari ücret harici bir şey alamazsınız. İş kazası vb bir durumda arkanızda kimse durmaz, suçlu siz olursunuz. Çalışma saatleri 8.30 başlar en erken 19da biter, gerisini siz düşünün. Prim sistemi yok. Son diyeceğim Allah büyüktür, kimsenin hakkı kimsede kalmayacak inşaallah.

 4. EMRE dedi ki:

  iş ortamı iyi çok şükür maaşlarımızda zamanında yatıyor. Amma şöylede bir husus var. Çalışma saatlerinin içinde, sabah aktarma kamyonu gelir bölgelere göre ayrılır. Sonrasında ne yazık ki ayrılan bölgelerde ben alıyorum 150 170 arkadaş alıyor 80 başkası 100 diğeri 60 işte bu yüzden eşitlik yok başımızdaki müdürümüz sağ olsun iyi biri ama benden de aynı hızı bekliyor adalet 0 (sıfır) yemek yemeği geçtim lavaboya gidemiyoruz müşteriler haksız iken biz haksız duruma geçiyoruz yine söylüyorum ADALET istiyorum saygılarım ile… MNG KARGoooo

Tüm Hakları Saklıdır @ 2019 | Mavicuzdan.com