Mavi Cüzdan

THY Geçmiş Bilet Sorgulama Nasıl Yapılır, Nereden Öğrenilir? 2019

01.05.2019
167
THY Geçmiş Bilet Sorgulama Nasıl Yapılır, Nereden Öğrenilir? 2019

Ülkemizin hava yolları alanında gururu olan firmalardan olan Turkish Airlines&Türk Hava Yolları günümüzde binlerce personel ve yüzlerce araç ile kullanıcılarına hizmet sunmaktadır. Hem yerli hem de yabancı birçok kullanıcıya hitap etmekte olan firma, alanında yapmış olduğu yenilikler ve hizmetler ile milyonlarca kişinin ilgisini çekmektedir. Verdiği başarılı ve kaliteli hizmetin karşılığını alan firma ile ilgili bazı merak edilen soruları bu konu içerisinde cevaplayacağız.

THY Uçuş Detaylarını Nasıl Görebilirim?

Uçuşunuz ile ilgili olarak detaylarınızı; PNR kodunuz ile ya da e-bilet numaranız ile THY internet sitesine giriş yaptıktan sonra erişim sağlayabilirsiniz. Ayrıca sisteme üye olan yolcular, kendi hesaplarına giriş yaptıktan sonra “uçuşlarım” sekmesinden başarılı bir şekilde görüntüleme imkanına sahip olabilirsiniz.

Online check-in işlemi ne zaman yapılabilir?

Online check-in ile ilgili tüm işlemler uçuş saatinden 1 gün önce başlamaktadır ve uçuşa yaklaşık olarak 1.30 saat kala sona ermektedir. Bu süreler içerisinde online olarak check-in yapmak isteyen yolcular işlemlerini başarılı bir şekilde yapabilirler. Bazı havalimanlarında online check-in işlemi bulunurken bazılarında ise bu işlem bulunmamaktadır. Bu anlamda yolcuların yolculuk yapacakları limanların internet sitelerini mutlaka ziyaret etmeleri gerekmektedir.

Check-in işlemleri ne zaman sona eriyor?

Check-in işlemleri iç hatlarda yapılan yolculuklarda uçuş saatinden 45 dakika önce, dış hatlarda yapılan yolculuklarda ise uçuştan 1 saat önce sona ermektedir.

E-biletimin faturasını alabilir miyim?

Biletiniz düzenlendikten sonraki maksimum 72 saat içerisinde fatura niteliğinde olan mali elektronik biletinize erişim sağlamak için bu internet adresine giriş yaparak ulaşım sağlayabilirsiniz. Faturalarını aracılardan ya da bir takım acentelerden alan kullanıcılar faturalarını acentelerden almak zorundadır.

Bilet numarası nerede yazıyor?

Satın almış olduğunuz biletlere ait numaralar, almış olduğunuz biletinizin en altında yer almaktadır. Havayolu seri nonun yanında yer alan bilet numaraları 13 adet rakamdan oluşan bir veridir. Biletlerini acentelerden alan yolcuların, biletlerini satın almış olduğu acenteler iletişim haline geçmeleri gerekmektedir.

Redress Numarası Nedir?

Redress no, Amerika Birleşik Devletleri’ne seyahet eden kullanıcıların problem yaşamamaları için oluşturulan bir anahtardır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. Esat altun dedi ki:

    Geçmiş uçuşlarımı nasıl görebilirim

  2. Servet dedi ki:

    Geçmiş uçuşlarımı nasıl görebilirim başlık bu fakat bu konu hakkında hiç bir açıklama yapılmamış!!

  3. Nadir Nabi Keskinbora dedi ki:

    PNR veya bilet numarasını bilmediğim geçmiş uçuşumun milini işlemek istiyorum. Elimde tarih ve TK numarası var. İsteğimi nasıl gerçekleştireceğim?

Tüm Hakları Saklıdır @ 2019 | Mavicuzdan.com