Mavi Cüzdan

UPS Kargo Çalışma Şartları, Maaşlar, İzin ve Sosyal Haklar

11.04.2019
74
UPS Kargo Çalışma Şartları, Maaşlar, İzin ve Sosyal Haklar

UPS Kargo Firması Hakkında Kısa Bilgi

UPS Kargo; 1907 senesinde Amerika Birleşik Devletlerinde kurulmuştur. Kurye firması olarak hizmet vermeye başlayan firma, dünya ticareti odaklı çok hızlı bir şekilde büyümüştür. Dünya genelinde en çok bilinen ve tercih edilen global bir firma olan UPS Kargo, dünya genelinde 200’den fazla ülkede hizmet vermektedir. Ayrıca firma, ülkemizdeki en büyük kargo firmalarından birisidir.

UPS Kargo’ya İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ülke genelinde firmalardan bir tanesi olan UPS Kargo, iş başvurularını birçok farklı kanaldan yapmaktadır. Başta ülkemizin en büyük kariyer internet siteleri olmak üzere; firma kendi şubelerinden de başvuru kabul etmektedir. Ayrıca firmaya genel müdürlük üzerinden başvuru yaparak da detaylı bilgi alabilirsiniz.

UPS Kargo 2019 Maaşları Nedir?

UPS Kargo diğer firmalar gibi asgari ücret politikasını sürdürmektedir. Ancak bazı kargo firmalarında olduğu gibi bu firma da bazı pozisyonlarda asgari ücret + %5 zamlı ücret gibi bir fiyat politikası da izleyebilmektedir. Ayrıca resmi tatillerde çalışan personeller için de çift maaş politikası uygulanmaktadır.

UPS Kargo Çalışma Saatleri Nasıl?

UPS Kargo’da çalışma saatleri hafta içi sabah 8.30’da başlar ve akşam 18:00’a kadar devam eder. Hafta sonları ise cumartesi günleri sabah 9:00’da başlar ve öğlen 15:00’a kadar devam eder.

UPS Kargo Yol ve Yemek Ücreti Var Mı?

UPS Kargo’da birçok farklı kadro bulunduğu için çalışanlarına birçok farklı sosyal imkan tanınmaktadır. Çalışanlar sürekli belirli bir kurum içerisinde olmadığı için personellerin yol ve yemek giderleri firma tarafından karşılanmaktadır. Bazı şubeler yemek kartları ve aylık akbil gibi imkanlar sunarken bazı şubelerin daha farklı imkanları da olabiliyor.

UPS Kargo Hangi Pozisyonlarda Personel Alımı Yapıyor?

Ülkemizde ve ülke genelinde kargo hizmeti vermekte olan bu şirket; kurye, sürücü, büro personeli, şube müdürü, şube müdür yardımcısı, bölge sorumlusu, bölge sorumlu yardımcısı gibi birçok farklı pozisyon için personel aramakta ve işe alım gerçekleştirmektedir.

UPS Kargo Hangi Şehirlerde Personel Alıyor?

Ülke genelinde kargo hizmeti veren firma, ülkemizin tüm şehirlerinde personele ihtiyaç duymaktadır. Firmanın personel alımlarını tek bir şehre tanımlamak mümkün olmayacaktır.

UPS Kargo Çalışan Yorumları Nedir?

UPS Kargo isimli kurumun çeşitli şubelerinde, çeşitli departmanlarda ve çeşitli görevlerde bulunan kişiler tarafından derya deniz olan internet ortamında çalışan kişilerin kendileri tarafından paylaşmış olduğu yorumlar hiç dokunulmadan ve değiştirilmeden bulunarak aşağıda paylaşılmıştır. Çalışan yorumları ile ilgili olarak aşağıdaki bölümde; sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir. Eğer istemediğiniz bilgiler bulunuyorsa mutlaka “iletisim@mavicuzdan.com” mail adresi ile iletişime geçiniz. 7 gün içerisinde gereken düzenleme yapılacaktır.
 • Basari yukselmeyi hedefleyen ve gercekten calisanlarina saygi duyan bir firma
 • Her bireyin cani gönülden çalışmak isteyeceği fevkalade bir iş ortamı.
 • şirket gayet iyi yemek yol ve diğer haklar konusunda çok başarılı.
 • Çalışma ortamı bi aile ortamı gibi olmalı saygı ve sevgi çerçevesinde
 • Yorucu ama eglenceli bir is tecrubesi yasadim.
 • Ups iki sene çalıştım çok iyi bir şirket elinden geldiği kadar elemanlarina yardım ediyor
 • 4 yıla yakın sürede çalıştım
  Üst ya da orta düzey yönetici iseniz, birileri sizi aşağı çekmek için kendi işinden çok çaba sarf etmekte .
  Bu durum sizin başarılı olmanız ile orantılı. Aynı pozisyon aynı derece de çalışan diğer arkadaşlarınızdan yersiniz darbeyi. Bir nevi koltuk savaşı var.
  İşi bilmekten çok kendisine peşkeş çekecek riyakar insanların dusuncelerine destek veren yönetime sahip bir firma .
  4 yıla yakın ekmeğini yedim şükür diyorum yine de .

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Adem dedi ki:

  UPS kargoda sakal bırakmak serbestmi ve net maaşı nekadar ?

Tüm Hakları Saklıdır @ 2019 | Mavicuzdan.com