Mavi Cüzdan

Vatan Computer Çalışma Şartları, Maaşlar, İzin ve Sosyal Haklar

11.04.2019
112
Vatan Computer Çalışma Şartları, Maaşlar, İzin ve Sosyal Haklar

Vatan Computer Firması Hakkında Kısa Bilgi

Sermayesinin %100’ü yani tamamı Vatan ailesine ait olan ilgili firmanın 2019 verilerine göre toplamda 3700 personeli olan firmanın günümüz itibariyle 54 farklı şehirde 136 farklı mağazası ile hizmet vermeye devam ediyor. Firma her geçen gün hem personel olarak hem mağaza olarak hem de hizmet verme bölgeleri olarak kendini geliştirmeye devam etmektedir.

Vatan Computer’a İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vatan Computer firmasına iş başvurusu yapabilmek için birçok farklı yol bulunmaktadır. Ancak genel olarak iş başvuruları için; iş arayan kişilerin sektörde en çok tanınan iş ilanları sitelerine bakmaları, cv doldurmaları ve ilanlara başvuru yapmaları gerekmektedir. İlana ve pozisyona uygun olan kişiler başarılı bir şekilde mülakatlardan geçtikleri taktirde işlerine başlayabilmektedir.

Vatan Computer 2019 Maaşları Nedir?

Vatan computer çalışanlarına genel olarak asgari ücret + sigorta + yemek + prim şeklinde ücretlendirme yapmaktadır. Bazı şehirlerde ve bazı şubelerde farklı imkanlar olabileceği gibi yıllara göre verilen ücret de değişiklik gösterebilmektedir. Firma çalışanların yapmış olduğu mesaileri de başarılı bir şekilde ödemektedir. Ödemeler her zaman gününde yapılmaktadır.

Vatan Computer Çalışma Saatleri Nasıl?

Vatan Computer mağazaları haftanın her günü açık bir şekilde müşterilerine hizmet vermektedir. Bu anlamda şubelerde sürekli olarak personel olması gerekmektedir. Mevcut personeller, belirli bir çizelge dahilinde haftanın bir günü tam gün izin olacak şekilde çalıştırılmaktadır. Vatan computer mağazaları sabah 10 akşam 22 arasında hizmet vermektedir. Bu anlamda personeller de haftanın 5 günü, kurum tarafından belirlenecek olan saatlerde çalışma göstermektedir.

Vatan Computer Yol ve Yemek Ücreti Var Mı?

Firmanın şubelerine göre değişiklik olabilecek olsa da genel olarak firma tarafından maaş harici sosyal haklar personellere imkan olarak sunulmaktadır.

Vatan Computer Hangi Pozisyonlarda Personel Alımı Yapıyor?

Vatan computer; vermiş olduğu hizmetler neticesinde almış olduğu personelleri; satış destek personeli, reyon görevlisi, kasiyer, depocu, mağaza müdürü, mağaza müdür yardımcısı, mağaza sorumlusu, sorumlu yardımcıları, teknik destek ve servis personelleri gibi kategorilerde yapmaktadır. Her bir pozisyonun kendine göre farklılıkları olabilmektedir. Bu anlamda firmanın vermiş olduğu ilanları incelemek gerekmektedir.

Vatan Computer Hangi Şehirlerde Personel Alıyor?

Vatan Computer genel olarak satış ve teknik destek hizmeti veren şubeleri olan bir kurum olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu doğrultuda; firma ülke genelinde hizmet verdiği için de ülkemizin tüm şehirlerde mevcut olan mağazalarına ihtiyaç doğrultusunda personeller almaktadır.

Vatan Computer Çalışan Yorumları Nedir?

Vatan Computer isimli kurumun çeşitli şubelerinde, çeşitli departmanlarda ve çeşitli görevlerde bulunan kişiler tarafından derya deniz olan internet ortamında çalışan kişilerin kendileri tarafından paylaşmış olduğu yorumlar hiç dokunulmadan ve değiştirilmeden bulunarak aşağıda paylaşılmıştır. Çalışan yorumları ile ilgili olarak aşağıdaki bölümde; sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir. Eğer istemediğiniz bilgiler bulunuyorsa mutlaka “iletisim@mavicuzdan.com” mail adresi ile iletişime geçiniz. 7 gün içerisinde gereken düzenleme yapılacaktır.

 

  • Çalışma ortamı, iş arkadaşları ve kişisel gelişim açısından iyi. Teknolojiyide yakından takip edebiliyorsnuz. Tekstil, giyim vb. diğer mağazacılık adı altında ki sektörlere nazaran çalışma temposu daha iyi. Eksi yönlere geldiğimizde yönetimin kaliteden yoksun ve adaletsiz oluşu. İşe başlayacak olanlara kurulacak cümle olan 4 ayda 1 maaşınıza zam imkanı olayını hepten unutun diyorum. 4 ayın 3ünde kademe 5(toplamı 5 – 1,1,3 gibi.) yaparsınız illa ki bir yerden puan kırarlar barem alamaz düz maaşla çalışmaya devam edersiniz. işin özü tepenizde ki vasıfsız yönetici ne derse o. Düşük prim, kalitesiz yemek ve çalışma saatleride bunlara ek eksi yönler.
  • Hafta sonları elektronik alanda en uyguna aşmak istediğiniz ürünü en uygun fiyata temin eden firma
  • 3 yıl çalıştım
    Gorduklerimi yazıyorum bunlar benim uydurduklarim degildir. Mudurler kesinlikle arkanizdan is cevirir guvenmeyin. Sizin yuzunuze gulerken maillerde insan kaynaklarina veya bolge müdürüne nasıl cikaririz bu elemani diye komplo kurar. Mailini acik unuttugunda kac kisinin arkasindan yazistigini gördüm. Bir de çok ÜNLÜ bir bölge muduru var ki evlerden ırak. Mudur bu bolge müdürüne kole olmuştur. Bu bolge muduru her calisan bayanla ayrica ilgilenir ve korumasi altina alir. Ondan 1-0 yenik başlarsınız. Mudur bile o calisana birsey yapamaz. Enflasyon zamminin hangi calisanin alip alamayacağını mudur belirler. Fazla mesaili calirsiniz ama parasini alirsiniz. Haa mudurun gıcıgına giderse normal mesai yazar. Fazla mesai yapmazsınız ama herkesten 200 300 lira eksik alirsiniz. Muhbirler vardir hem bolge mudurunun hem mudurun, onlara cok dikkat edin. 15 dk once soylediginiz sey 15dk sonra mudurdedir. Siz 10 yıl terfi ( kademe) almak için uğraşın 1 yillik bayanlar bile kademe alir. Mudur kademe düşürebilir hiç şaşmayın. Mantık; elemani sogutmak istifa ettirmek. Çünkü hep bir yeni kan arayislari vardir. Sizin tecrubeniz 3 yil sonra onlarin gozunde hicbirseydir. Size ” metal sogumasi” derler. Daha neler yazardim da buraya sigmaz.
  • Buradaki çok bilmişlere aldırmayın, ben de yıllardır çalışıyorum ve çok memnunum daha fazla maaşla başka yerden teklif geldi bırakıp gitmedim sevdiğim için. Yükselemezsiniz diyenler ya yanlış firmaya yorum atmışlar ya da çalıştıkları firma hakkında gr bilgileri yok zira yöneticilerin %90’ından fazlası satıştan gelmedir. Kurallar bellidir, ne yaparsan ne kadar para kazanacağın ve hangi kademeye geleceğin. Yaparsın gelirsin kimse senin hakkını yemez, yiyemez. Hedef yapamıyoruz çok yüksek diyen arkadaş; her ay bir dünya çalışan/mağaza hedef yapıyor, yükselemiyoruz diyen arkadaş; bunca personel nasıl yükseldi? Önce kendinizi sorgulayın. Siz adamakıllı çalışırsaniz emeğinizin karşılığını fazlasıyla alırsınız ve ülkemizde orta seviyede bir bireyin çalışabileceği en iyi yerlerden biridir bu şirket, bu kadar söylemem yeterli.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır @ 2019 | Mavicuzdan.com